Flamenko ir sutartinių jungtuvės


Tai teatralizuotas muzikinis pasakojimas apie flamenko ir sutartinių susitikimą, meilę, jungtuves, medaus mėnesį ir tai, kas iš jų gimsta.

Sutartinės – ypač svarbus mūsų kultūros reiškinys, lietuviškojo identiteto branduolys, atskleidžiantis magišką monotonijos galią ir gebėjimą išlikti, išbūti bet kokiomis sąlygomis. Sutartinių muzikinio mąstymo sistema rodo jų archajiškumą. Anot knygų apie sutartines autorės, prof. D.Vyčinienės, jų ilgaamžiškumą rodo ne tik nepaprastai didelė atlikimo būdų įvairovė, bet ir plati estetinio vertinimo skalė: nuo sutartinių prilyginimo staugimui vilkų balsais iki žavėjimosi jų demoniška jėga, motorikos tikslumu, bei skambesiu, artimu poetiškiausio paukščio – gulbės – „tūtavimui“…

Flamenkas yra Ispanijos pietinės dalies, Andalūzijos kultūros šerdis, jungianti dainavimą, šokį ir skambinimą gitara. Romų, krikščionių, arabų, sefardų, afrikiečių, Pietų Amerikos, vietinių ispanų senųjų kultūrų natūrali tarpusavio kaita sukūrė flamenko meną. Nors flamenkas yra kultūrinio proceso ir daugelio tautų kultūrinės meninės raiškos mišinys, jis turi savo autentiškus bruožus. Flamenke esantis istorinis kodas sukuria pagrindą bet kuriai kitai tautai jame surasti dalelytę savęs. Jis augo, vystėsi ir plito geležinkelių, upių ir sausumos keliais, kurie jungė senuosius pietų Ispanijos miestus.Tai dinamiškos miesto kultūros atspindys. Flamenko melodijomis skamba ne tik nežinomų autorių, bet ir Ispanijos poetų Federico Garcia Lorkos, August Ferrano, Manuel Machado ir kt. eilės.

s4

Sutartinės ir flamenkas yra ypatingai kontrastuojančios etninių tradicijų išraiškos formos, tačiau jos dera papildydamos viena kitą būtent skirtingumu ir ne racionaliai suvokiamais, bet pajuntamais saitais bei atveria paslėptą abiejų kultūrų grožį ir turtingumą.

Tai spektaklis apie nuolatinį judėjimą ir neišvengiamą tarpusavio ryšių kaitą.

s3

Idėjos autorė ir režisierė – aktorė ir dainininkė Brigita Bublytė yra žinoma  muzikos,  teatro ir  kino meno srityse. Bendradarbiavusi su garsiais Lietuvos menininkais, tokiais kaip Eimuntas Nekrošius, Vladimiras Čekasinas, Jonas Vaitkus, Petras Geniušas, Oskaras Koršunovas, Elvyra Kriaučiūnaitė ir kitais, dalyvavusi daugelyje tarptautinių projektų,  ji atvėrė savarankiško kūrybinio kelio puslapį. 2008 m. nuvykusi į Ispaniją ieškojo sau artimo kūrybinio įkvėpimo. Po kelionių ir studijų Ispanijoje ji tapo pirmąja lietuve, galinčia supažindinti Lietuvą su cante jondo (flamenko dainavimo stilius) paslaptimis ir naujai pažvelgti į savosios kultūros klodus pasauliniame kontekste.

Trukmė: 108 min.


Dalyviai


Flamenko atlikėjai:

Javier Gomez (gitara, Ispanija)
Vicente Gelo (vokalas, Ispanija)
Yamuna Henriques (šokis, Vokietija/Portugalija)
Gabriel Aragu (šokis, Čilė)

LMTA teatro ir kino fakulteto, vaidybos trečio kurso studentai (kurso vadovas O. Koršunovas): Gailė Butvilaitė, Žygimantė Elena Jakštaitė, Kamilė Petruškevičiūtė, Augustė Pociūtė, Inga Šepetkaitė, Ugnė Šiaučiūnaitė, Paulina Taujanskaitė, Viktorija Žukauskaitė, Karolis Ajauskas, Martynas Ališauskas, Jonas Braškys, Petras Šimonis, Laurynas Jurgelis, Lukas Malinauskas, Eimantas Pakalka, Oskar Vygonovski, Artiom Rybakov.

Sutartinių giedotojų ansamblis „Ūtara“: Lilija Milašienė, Jolanta Vaišvilienė, Rūta Aladavičienė, Aušra Antanavičienė

Režisierė: Brigita Bublytė
Spektaklio dailininkė: Daiva Samajauskaitė
Choreografė: Sigita Juraškaitė
Šviesų dailininkas: Vilius Vilutis
Garso režisierius: Virginijus Bagdzevičius
Dizaineris: Mykolas Budraitis


Repertuaras


2015 m. vasario 19 d. 18.00 val., Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71, Kaunas. Bilietus galite įsigyti tiketa ir teatro kasose.

2015 m. vasario 20 d. 18.00 val., Anykščių menų inkubatorius, J. Biliūno g. 53, Anykščiai. Bilietus galite įsigyti teatro kasose.

2015 m. vasario 21 d. 19.00 val., Lietuvos rusų dramos teatras, J. Basanavičiaus g. 13, Vilnius. Bilietus galite įsigyti tiketa ir teatro kasose.