„Los Tarantos“
Filmo režisierius: Francisco Rovira Beleta
Ispanija, 1963 m.
Trukmė: 112 min.

„Los Tarantos“ – ispanų režisieriaus Francisco Rovira Beletos 1963 metais sukurta muzikinė drama, nominuota Oskarui geriausio užsienio filmo kategorijoje. Filmas pastatytas pagal Alfredo Manjas pjesę „Tarantų istorija“ ir įkvėptas Williamo Shakespearo „Romeo ir Džuljetos“.

Čigonų vestuvėse išvydęs šokančią Chuaną, Rafaelis susižavi jos grožiu ir įsimyli ją – taip prasideda intrigų ir nuotykių kupina, giliai sukrečianti dviejų jaunuolių meilės istorija. Įsiplieskusiai dviejų Barselonos jaunų čigonų meilei iškyla kliūtis – abiejų šeimų tėvų nesantaika…

To meto New York Times rašė: „Priklijuodami „Los Tarantos“ filmui „ispaniškosios Vest Saido istorijos“ etiketę, sumenkinsime šio filmo įspūdingiausias savybes, kurios yra išskirtinai ispaniškos, išreikštos per puošnujį flamenko šokį“. Filme labiausiai išsiskiria savo šokio meistriškumu to meto flamenko žvaigždė Carmen Amaya. Tai buvo paskutinis vaidybinis filmas, kuriame ji vaidino, 1963 metais ji mirė. Filme taip pat vaidina kitos to meto kino ir flamenko legendos: Sara Lezana ir Antonio Gades.